Pohyb je základní esencí Tvého zdraví,
pomáhá tvému tělu cítit se dobře a nerezivět.

A není třeba podávat každý den velké výkony

 

Od hlavy až k patě v cajku

8týdenní kurz za který ti tvé tělo poděkuje

leden 2024 - březen 2024

Chtěla by ses ve svém těle konečně cítit skvěle, vědět, že Tě podrží a mít dostatek energie na vše, co máš ve svém životě ráda?

🌑 Ale neustále se potácíš mezi věčným začínáním s pohybem a nebo přemlouváním k tomu začít a vytrvat? 

🌑 Chybí Ti forma a když máš popoběhnout na autobus, za dětmi, tak funíš jak lokomotiva? Ve svém těle si zkrátka připadáš jako v  X let staré ojetině?

🌑 S energií je to také dost bídné, takže je pro tebe s pohybem těžké začít. I když víš, že je to více než potřeba. Je to začarovaný kruh.

🌑 Ve svém těle se cítíš sevřená, nemůžeš se pořádně nadechnout?

🌑 Ale jelikož nevíš z jakého konce to vzít, tak raději nic neděláš. Jen si s tím neustále lámeš hlavu. 

 

Přestaň si zahlcovat hlavu tím, že bys se sebou konečně měla začít něco dělat. 

 

A jednoduše začni.

To se Ti snadno říká, možná si myslíš. "Jenže já ráno vstanu, sotva se zvládnu umýt a už běhám kolem dětí a chvátám do práce."

Každé ráno si pomyslíš, že dnes už fakt začneš. No a najednou je večer a tys zase nic nestihla. A na nějaký pohyb už nemáš ani pomyšlení. Jsi vyčerpaná a jediné, co chceš, je postel. 

A jseš na sebe akorát naštvaná, žes to dnes zase nezvládla. A opět si slibuješ, jo další den, další den už to určitě dám. A takhle to jde stále dokola.

A postupně na sebe začínáš mít vztek, že si svůj stav zanedbala a vlastně už ani nevíš, jestli to jde napravit.

Jeden můj velký AHA moment

I já jsem to tak měla. Měla jsem problém najít si ve svém nabitém dni pár minut pro sebe.

Byla jsem nervní, křičela jsem na děti, chyběla mi energie a naopak na břiše mi něco přebývalo. A často jsem se cítila tak mizerně, že už jsem si říkala, že to stejně nemá cenu a místo cvičení jsem si šla dát zmrzlinu.

Ale jednou jsem zkusila malý experiment. Chodila jsem každý den běhat a každý den jsem cvičila jógu.

A objevila jsem Ameriku 😅. Čas je relativní. I já si ve svém nabitém programu se třemi dětmi, z toho s jedním na distanční výuce, druhým předškolákem a třetím kojencem, našla každý den hodinu na to, abych se věnovala jen sobě. A benefity, které se projevily na mém těle snad není třeba ani zmiňovat.

A ty můžeš taky a nebudeš potřebovat každý den hodinu. Pro začátek stačí klidně jen 10minut. 

Čas je relativní.

 

I ty si můžeš ve svém nabitém programu najít čas sama pro sebe. A i 10 minut stačí a udělá velkou změnu.

Ideální by bylo sníst nějakou pilulku, přečíst knížku a jako lusknutím prstu bychom měli plno energie, nic by nás nebolelo a cítili bychom se báječně. 

Ale takhle to funguje možná v zemi jednorožců. Jinak je to vždy jen a jen na tobě, jak se budeš ve svém těle cítit. Jasně, můžeš si vzít zázračnou pilulku, když Tě budou bolet záda či hlava. Ale to není udržitelné řešení. 

Bohužel ještě nikdo nevynalezl prášek, který by řešil příčinu bolestí pohybového aparátu. Neexistuje ani zdravá pilulka, která Ti dodá energii, tak že se budeš ve svém těle a životě cítit dlouhodbě dobře. 

Ale řešení existuje. 

A každý ho máme v sobě. I ty. Chce to jen trochu odhodlání a motivace. A jaká by měla být větší motivace, než je tvoje vlastní zdraví?

Přece nechceš za pár let řešit, že budeš muset na operaci zad, protože bolest je už nesnesitelná? 

Přece by bylo fajn naplno sportovat, aniž by ses pokaždé musela mít obavu, jestli si někde něco utrhneš, zvrtneš nebo skřípneš. 

A zaskákat si na trampolíně s dětmi, aniž by ses musela bát, že si učůrneš, by se taky hodilo.

A pevné tělo o pár kilo lehčí by byl už jen příjemný bonus navrch:-)

Možná si říkáš už delší dobu, že toto vše by stálo za to. Ale neustále to odkládáš.

Protože zítra je taky den...

Ano, je. Ale taky je tvůj život zase o den kratší.

A neustále odkládat věci až na někdy příště nemusí být úplně ideální strategie. Protože za pár let se z nevinného občasného píchnutí v bedrech může stát dost velký průšvih.  

 

Řeknu Ti svůj příběh...

Měla jsem často tendence odsouvat věci, často ty, které se týkaly péče o sebe samu, na AŽPAK. Toto slovo je vůbec dost záludné a dokáže nadělat dost neplechy. 

Jednoho dne jsem ale zjistila, že žádné AŽPAK být nemusí. Došlo mi to ve chvíli, kdy jsem seděla na onkologii a poslouchala doktorku, která mi sdělovala mou novou diagnózu. Máte rakovinu prsu. Okamžitě musíte nastoupit na chemoterapii. V ten moment jdou všechny povinnosti, ale i příjemnosti stranou. 

A člověku dojde, že jediné, co máme jisté je přítomnost. A v té se musíme rozhodnout, jak ji využijeme, abychom před sebou měli i dlouhou a hlavně zdravou budoucnost. 

Po vyléčení jsem se rozhodla, že přestanu s odkládáním věcí na ažpak. A budu je dělat hned. Začala jsem pravidelně cvičit jógu, vrátila jsem k běhání. A samozřejmě, že si mi taky často nechce. Ale vím, že někteří by chtěli, ale nemohou a vzpomenu si na dobu své léčby. A jdu. 

Ale není to zas tak růžové, po léčbě jsem začala běhat. Začala jsem hodně běhat. A kašlala jsem na nějaké cvičení a odpočinek. Zkrátka jsem se rozběhla a neuměla jsem zastavit. Až mě zastavila bolest zad. A došlo mi, že takto to taky nepůjde. 

Učila jsem se zpomalovat a věnovat se svému tělu pořádně. Začala jsem si budovat základy zdravého pohybu. Mé tělo bylo po dvou porodech a roční onkoléčbě dost oslabené. Musela jsem tedy začít od začátku. Naučit se dýchat, pracovat s hrudníkem, který byl po operaci prsu velmi tuhý a začala jsem objevovat funkci dalších klíčových částí těla. Ač jsem fyzioterapeutka, tak u mě velmi platilo rčení "kovářova kobyla". Takže jsem si začala platit terapie u kolegy fyzioterapeuta. Celkem mě tato péče o tělo téměř 20 tis. korun.  Protože i když víme co a jak, tak vedení druhé osoby, nás posune dopředu daleko rychleji, než když jsme na to sami. 

A podařilo se mi své tělo dát dohromady. A dbám na to, aby tento stav byl dlouhodobý. Protože krom rakoviny prsu, jsem zažila i nesnesitelnou bolest zad a 3 týdny jsem měla zmrzlé rameno. A to jsou věci, kterým lze pravidelným a zdravým pohybem předcházet. 

Lidé mají často tendenci odkládat péči o své tělo a potažmo své zdraví až na dobu, kdy je to neodkladné.

A pak je to opravdu velká práce vzniklý problém napravit.

Je možné, že ty se cítíš jakžtakž dobře, vlastně Tě nic moc nebolí. Jen občas Tě někde píchne, nebo se sem tam vzbudíš se zablokovaným krkem. A to se dá přežít, říkáš si. 

A není to zbytečné? Nebylo by opravdu lepší se konečně odhodlat a začít se svému tělu věnovat? Protože teď je to malé píchnutí tu tady, tu tam, párkrát do roka zablokovaný krk. Ale právě toto může být časovaná bomba. A je lepší požáru předcházet, než ho hasit. Nemyslíš? 

A leckdy možná začneš, třeba vždy se začátkem roku, měsíce. Ale málokdy vytrváš dlouhodbě. Nebo alespoň tak dlouho, než vidíš první výsledky. Rozumím ti, někdy je to těžké, když se člověk snaží a výsledky nikde. Ale věz, že se něco děje a je jen třeba vytrvat do tzv. bodu zlomu.

Představ si kostku ledu, která je podchlazená na -10°C, začneš ji zahřívat. Zahřeješ ji o 1°C, dalo Ti to spoustu práce, ale nestalo se nic. Pokračuješ dál, ohřeješ ji o dalších 5°C a stále nic. Už máš chuť to vzdát. Ale zkusíš to ještě jednou a ohřeješ ji od další 3°C. A nic. Chceš se na to vykašlat, ale dáš tomu ještě jednu šanci. Ohřeješ ji od další stupeň a půl. A najednou. Kostka se začne rozpouštět. A jde to celkem rychle. Ještě ji trochu přihřeješ, už Ti to ani nedá práci. A z ledu je voda. 

A takhle to funguje i s Tvými zdravými návyky. Změníš je, jdeš krok po kroku, přesně podle návodu, ale nic moc se neděje. Začínáš mít pocit zmaru, že to stejně nikam nevede. A většinou to vzdáš. Ale když se jednou hecneš a vytrváš i přesto, že výsledky nejsou vidět hned, garantuji Ti, že se objeví.  A  budou dlouhodobé. A jakmile překonáš bod zlomu, tak nejenže se výsledky přijdou, ale s nimi se dostaví i euforie, energie a pocit, že to opravdu má smysl. 

Zastav se a zamysli se.

☀️ Jak by se Ti líbilo, každý den vyskočit z postele ladně jako laňka? Vstávat svěží a ne polámaná, jako bys celou noc místo spánku štípala dřevo? 

☀️ Co kdyby zmizeli občasné bolesti těla a tvoje tělo by bylo tvůj parťák, který Tě vždy podrží. 

☀️ Místo neustálé únavy bys měla dostatek energie a pokud by Ti náhodou došla, věděla bys, kde ji dočerpat?

☀️ Měla bys to NĚCO, co Ti dodá chuť do života a budeš dělat věci s radostí. Dokonce i ty, které jsou na seznamu oblíbenosti na spodních příčkách.

Něco Ti prozradím:-)

Všechno toto můžeš mít. 

☀️ Můžeš mít dostatek energie ☀️

☀️ Můžeš se cítit o dost lépe ☀️

☀️ Zbavit se bolestí ☀️

☀️ A nebude Tě to stát ani moc času ☀️

☀️ Klíčem je pravidelnost a návyk ☀️

☀️Už 10 - 15 minut pravidelné aktivity denně může mít pozitivní vliv na naše zdraví ☀️

Jako fyzioterapeutka pracuji od roku 2011. Na svých klientech vidím, kdo se svému tělu opravdu věnuje a kdo si to jde jednou týdně odcvičit.

 

Protože zajít si občas na fyzioterapii a myslet si, že pro své tělo dělám dost je nesmysl. Takovým klientům může terapie pomoci nachvíli. Ale nikdy nebude mít dlouhodobé trvání. Navíc pojišťovna leckdy hradí jen 30min péče. A pokud máš akutní problém, tak se na rehabilitaci hrazenou pojišťovnou dostaneš třeba až za týden, spíše dva až tři. A v případě opravdu nesnesitelných bolestí je třeba volit tedy péči s přímou úhradou. Jejíž cena se pohybuje leckdy i kolem 1000 Kč a výše za jednu terapii. A aby to mělo význam je ideální absolvovat terapií alespoň pět, lépe deset. To je minimálně 5000 Kč, respektive 10 000 Kč. A aby to nebyly vyhozené peníze, je třeba cvičit i doma. Pokud necvičíme, musíme tento kolotoč znovu opakovat. A i třeba víckrát do roka. Od pojišťovny máme nárok cca na deset terapií v délce 30min. To moc není. Zbytek je třeba si zaplatit. 

 

Není lepší tomuto předcházet? 

ZAPŘEMÝŠLEJ SAMA....

Líbilo by se ti umět své tělo vnímat tak, že by sis uměla v případě bolesti pomoci sama? Nebo ještě lépe, uměla bys se svým tělem zacházet tak, abys ses bolesti vyhnula?  

Každý den bys zažívala svá malá vítězství po odcvičené sestavě? Zároveň by ses den ode dne cítila lépe a plna sil. 

Postupně by se dostavila i energie a ty bys dostala chuť hýbat se více. A věděla bys, že tvoje tělo Tě podrží, že si v klidu můžeš jít třeba zaběhat a nemusíš se bát učurnutí při každém kroku. 

Co kdybys cvičila i v momentě, kdy děláš nějakou rutinní práci u počítače nebo jedeš autem? 

S každým nádechem bys cítila jak se Tvé tělo zpevňuje. Zároveň jsi dobrým příkladem svým dětem, které vidí, že cvičit je naprosto přirozené. 

Navíc by každá odcvičená minuta byla investicí do Tvého zdraví. 

Možná si spoříš na důchod, snažíš se, abys byla zabezpečená, ale investuješ takto i do toho nejcennějšího co máš? Do svého těla? Do svého zdravého těla? 

Nebylo by fajn moct dělat vše co chceš i za pár let? A nebát se, kde Tě co píchne, nebo kde Ti co rupne? 

Možná se cítíš dobře a říkáš si, že tohle se Tě netýká. Ale víš, že v 50 letech trpí bolestmi zad každý druhý a v pozdějším věku je to až 90% všech lidí? Velká pravděpodobnost, že se to nevyhne ani tobě. 

Ale dobrá zpráva je, že toto můžeme velkou měrou ovlivnit a zvrátit. Co ty na to?

Jsem tady, abych Ti s tím pomohla. 

Chceš vědět co a jak dělat, abys měla tělo v cajku? 

Zkus to neodkládat a pojď pro sebe udělat něco hned teď. 

Ne zítra, ne pozítří...protože to často znamená nikdy. Nebo až v momentě, kdy hoří. A ty přece nechceš hasit požár, ne?

✏️ V 8 týdenním kurzu Od hlavy až k patě v cajku projedeme opravdu celé tělo.

✏️ 8 týdnů pojedeme společně, budu Tě provázet, abys pochopila proč, co a jak dělat a hlavně, abys to dělala. Bez akce není reakce. 

✏️ Po zbytek roku se budeš ke cvičení moci kdykoliv vracet. 

✏️ Budeš mít vždy k ruce potřebnou sestavu pro tu část těla, která si to zrovna bude žádat. 

✏️ Nebudeš muset ztrácet čas nad tím, co a jak cvičit a složitě hledat na Internetu. 

✏️ Na svých 15 minut denně se budeš těšit a nenecháš si je vzít. 

✏️ Večer budeš usínat s dobrým pocitem, že si pro sebe opět něco udělala. 

✏️ Tvé tělo ti poděkuje a na oplátku Tě podrží v situacích, které by bez kondice nezvládlo.

„Jádro našich životů se dá rozdělit na dva druhy akcí.
Ty, které uděláme, a ty, které nikoliv.”

 

Prof. Philip Zimbardo, profesor psychologie, Stanford University

Tak co? Jdem do toho spolu?

Chápu, že je někdy fakt těžké se k tomu pohybu dokopat. 

 

Zvlášť, když máme milion jiných povinností.

 

Ale vím, že když se to povede, díváme se na ně hned jiným pohledem.

 

A jde to snáze, když na to nejsem samy.

A někdy je fajn, když nás k tomu pohybu zkrátka někdo dokope.

 

 

Nabízím pomocnou ruku:-).

 

 

Pojď se mnou do akce, ukážu Ti jak se začít pravidelně hýbat a cítit se lépe.

 

 

A zabere to maximálně 15 minut.

 

 

TO TI SLIBUJI:-)

A co na to ty, které se mnou již cvičí? 

"Cvičení mne nadchlo, vyhovuje mi délka. Bylo skvělé cítit části těla, kterým jsem dříve nevěnovala pozornost"

"...Cvičení mne nadchlo, vyhovuje mi délka a díky prvotním zaměřením se na určité oblasti (dech, hrudník, pánevní dno...) bylo skvělé tyto části svého těla objevit a pocítit. Jsem z těch, které tělo nebolí, ale jsou unavení a zapomínají proto na sebe - vše okolo má přednost 😞. Proto jsem programem chtěla čas pro sebe více plánovat... No, je to proces, který je jen na mně a ze 75% se mi daří 😇. Jsem proto moc ráda, že podle videí můžu cvičit ještě skoro rok 🙏. Za mně velká spokojenost a určitě doporučuji všem! Ať se ti moc daří, děkuji za pozitivní energii 🙋" 

MONIKA S.

 

"Skvěle vedené cvičení , srozumitelné i pro lenochy a neznalce"

"Edit moc děkuji, bylo to parádní nakopnutí abych se sebou začala konečně něco dělat. Donutila jsem se cvičit a už vím,že si dokážu najít skoro každý den tu malou chvilku jen pro sebe a zacvičit si. A hlavně bych to doporučila každému. Skvěle vedené cvičení , srozumitelné i pro lenochy a neznalce 🙂 A do programu jsem šla s tím a věřila jsem tomu,že mi to pomůže rozhýbat své tělo. Hodně často mě bolela záda a každý týden i hlava od krční páteře. Od té doby co jsem začala cvičit se to strašně moc zlepšilo!!! Tak moc moc moc děkuji a strašně ráda se budu k videu se cvičením vracet. 🙂 Děkuji"

LENKA Č.

"Poznala jsem taky hodně nových cviků a líbila se mi ta motivace"

"Díky kurzu jsem si uvědomila, jak je opravdu důležité cvičit každý den, že tělo to potřebuje a cítí se pak lépe. Poznala jsem taky hodně nových cviků a líbila se mi ta motivace hned v úvodu, že když z toho vypadneme, ať hlavně znovu naskočíme (s tím mám totiž problém a když ztratím pravidelnost, tak pak většinou s tím seknu, že už to je ztracené a nemá cenu pokračovat). Takže ano, budu pokračovat a určitě se chci k videím vracet! 😊 Na kurzu se mi líbilo, že to bylo pestré, věnovali jsme se různým oblastem a pak je propojovali, každé cvičení bylo trochu jiné a to oceňuji! (nerada cvičím dokola to samé 😊). Ještě jednou moc děkuji a budu ráda, když se budu moct připojit i v dalším běhu kurzu, abych si to zopákla ještě jednou s tvým vedením"

ZUZANA T.
 

V kurzu Od hlavy až k patě v cajku si postupně osvojíš prvky zdravého pohybu pro celé tělo. Od hlavy až k patě. 

  • Uděláš velký krok k tomu, aby Tě tělo už nebolelo.
  • Budeš vědět, jak si pomoci, když bolet začne.
  • Dostaneš základ k tomu, začít běhat nebo cvičit v ještě náročnějších pozicích.
  • Nebudeš muset nikde hledat, co a jak cvičit. Dostaneš ke každé části těla sestavu věnovanou právě ji.
  • Pokud je tvým cílem shodit nějaké to kilo věz že se to podaří, pokud se mnou půjdeš krok po kroku. A pokud náhodou ne, tak ti garantuji, že i přesto tvé tělo bude vypadat pevněji a o dost lépe.
  • A jelikož Tě 8 týdnů povedu, získáš pravidelnost a návyk a nebude pro tebe problém si na cvičení najít čas.

A co vše spolu v kurzu projdeme?

1. MODUL

 

Pánev v pohybu

🧩 Pánev spojuje horní a dolní polovinu těla, proto přichází na řadu jako první. 

🧩  Když rozhýbeme oblast pánev, lépe se nám pracuje se zbytkem těla.

🧩  V modulu věnovaném pánvi se naučíš, jak si uvolnit tzv. věčně zakletou oblast esíček. Jak uvolnit přetížené a naopak posílit oslabené svaly v oblasti hýždí. Aby ses zbavila nepříjemných bolestí v oblasti spodní části zad.

🧩 Součástí tohoto modulu je i rozhovor s odbornicí na pánevní dno Helenou Mošnovou.

2. MODUL

 

Pevný střed, pevné břicho

🗝 Dostaneš klíč k tomu, jak zpevnit a aktivovat své břicho. Bez sedů lehů.

 🗝Dozvíš se, jaký je klíčový sval k tomu, aby ti zmizlo neustále vyvalené spodní břicho. 

🗝 Co je to funkční břicho a jak se k němu dopracovat? A co ten pekáč buchet? 

🗝 A pokud tě trápí diastáza, tak ti ukážu jeden přístup, jak si ji zatejpovat. 

3. MODUL

ZÁDA -  buď v ose, buď v cajku

 🧩 Záda jsou takovou achillovou patou většiny populace.A mohou být příčinou problému i na jiných částech našeho těla, protože vše souvisí se vším

 🧩 Ukážeme si, jak uvolnit krční páteř a tím si pomoci třeba od bolestí hlavy nebo věčně přetížených trapézů.

🧩 Rozhýbeme hrudník a uvolníme hrudní koš. Abychom se mohli opět plně nadechnout a necítili se jak sešněrovaní v nepříjemném korzetu.

🧩 A zastabilizujeme bedra, aby nebolela.

4. MODUL

Nohy v cajku

👣 Nohy nás nosí a určitě všichni chceme, aby tomu tak bylo do konce života.

👣 Naučíme se mimojiné cviky na posílení stehenních svalů, tak abychom ochránili svá kolene. Budeme pracovat i s vnitřními stehny, jednak abychom je uvolnili a vložili tak další dílek do skládačky k prevenci bolestí zad.

👣 Podíváme se i na plosku nohy a jak pracovat s drobnými svaly, které nám drží naší nožní klenbu.

 👣 A dáme si i nějakou sestavu na komplexní protažení nohou např. po běhu nebo delším výšlapu. 

5. MODUL

RUCE - tvůj nejcennější nástroj

👍🏼 Posílíme je. Proč? Aby nám dobře sloužily a hezky vypadaly, aneb jednou provždy pryč s povislými svaly na tvé paži.

👍🏼 Ale i protáhneme a ukážeme si cviky, aby nás nepřekvapila bolest karpálních tunelů nebo tenisový loket. 

👍🏼 Ukážu jak fungovat během dne a neubližovali svým ramenům. 

Neztrácej to nejcennější, svůj čas, hledáním toho co a jak máš cvičit!

Pojď se mnou a dostaneš vše na zlatém podnose:-)

A jak bude kurz probíhat prakticky?

Během 8 týdnů se ti postupně budou otevírat jednotlivé moduly. Ke každému modulu dostaneš 3 videa se cvičením a tipy, které se budou vázat k tématu daného modulu. Videa budou dostupná v členské sekci. Jedno video bude do 10min, aby sis sestavu zvládla zacvičit i když budeš v časové tísni. Druhé video bude delší a třetí video bude sestava určená pro aktivaci celého těla. A takto bude po celých 8 týdnů.

Dostaneš sestavy cviků pro celé tělo, které si můžeš cvičit i po skončení kurzu. Do členské sekce budeš mít časově neomezený přístup. 

1x  za dva týdny proběhne ve FB skupině živé vysílání, ve kterém zodpovím všechny tvoje otázky. 

Samozřejmě Tě budu podporovat a motivovat, abys ses opravdu hýbala každý den. K videím dostaneš PDF pracovní listy, aby sis mohla každý den odšktrnout, že máš hotovo. 

Jediné, co k tomu budeš potřebovat, je připojení k Internetu a chuť jít do akce.

Nemáš FB a nechceš tam jít? Ani to není překážka. Všechny materiály budou přehledně uloženy v členské sekci. Včetně živého vysílání, které tam posléze nahraji.

A to není vše, ke kurzu dostaneš tyto bonusy: 

Nafocené a popsané klíčové cviky. Bonus v hodnotě 1000Kč

Tak abys mohla cvičit i v momentě, kdy nemáš přístup k internetu. Zkrátka jen vytiskneš a můžeš si je vzít třeba na dovolenou. Ke každému modulu jeden obrazový průvodce s cviky.  

2x společný ZOOM. Bonus v hodnotě 1200Kč.

Na začátku, kdy si povíme, co je Tvým cílem a jaký je třeba tvůj největší problém a na konci, kde společně zhodnotíme Tvé pokroky

Moje plná podpora v uzavřené FB skupině v hodnotě 2500Kč.

Budu Tě zde podporovat, motivovat a hecovat, abys opravdu kurzem prošla a využila ho na maximum. Budu dodávat inspiraci na další zajímavý obsah o lidském těle a pohybu. Zároveň tam pro tebe budu, když budeš mít jakékoliv otázky.

Tři inspirativní rozhovory. Bonus v hodnotě 1500Kč

Rozhovor s velmi zkušenou somatickou terapeutkou Helenou Mošnovou, která se zabývá tématy jako intimita, sexualita a práce s traumatem.  Dále si budeš moci poslechnout Danu Lund a rozhovor o tom, jak si uspořádat svůj čas mít tak více času na sebe a své aktivity. A na cvičení, samozřejmě:-). A s expertkou na lidskou nohu Adélou Kiss. 

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.”

Seneca

Neodkládej to na zítřek, nikdy nebude vhodnější doba. 

Celková cena kurzu i s bonusy je více než 14 200Kč 

Nyní máš jedinečnou možnost udělat první krok na své cestě k tělu v cajku a využít mimořádné ceny

⇒ Cena pro tebe ⇐

⇓⇓⇓⇓⇓

Balíček Standard
8000 Kč
Součástí balíčku je:
🌀 24x cvičební sestava
🌀5x PDF s nafocenými klíčovými cviky v hodnotě 1000Kč
🌀 4x živé vysílání ve FB skupině
🌀Podpůrná FB skupina a moje plná podpora a motivace v hodnotě 2500Kč
🌀2x společný ZOOM v hodnotě 1200Kč
🌀 3x rozhovor s odbornicemi na vybraná témata v hodnotě 1500
Balíček VIP
15 000Kč
Součástí balíčku je:
🌀40 minutová individuální online konzultace přes ZOOM / Google meets v hodnotě 2000 Kč během, které probereme jakékoliv otázky týkající tvého pohybového aparátu a zkouknu, jak provádíš jednotlivé cviky a poradím ti co a kde zlepšit.
🌀Online program Tělo v cajku v hodnotě 2990Kč
🌀 Online kurz Tělo v zenu za 21 dnů v hodnotě 2500Kč
🌀24x cvičební sestava
🌀5x PDF s nafocenými klíčovými cviky v hodnotě 1000Kč
🌀 4x živé vysílání ve FB skupině
🌀Podpůrná FB skupina a moje plná podpora a motivace v hodnotě 2500Kč
🌀2x společný ZOOM v hodnotě 1200Kč
🌀3x rozhovor s odbornicemi na vybraná témata v hodnotě 1500č
Ještě zbýva 0 z 5 míst ve VIP balíčku

A kdo Tě bude celým kurzem provázet?

Mgr. Edita Strusková

Jsem Edita, měla jsem prsa v háji a snažím se mít tělo v cajku. Vyléčila jsem se z rakoviny prsu a věřím že velký podíl na tom měla moje fyzická kondice. Zkrátka, že jsem o své tělo uměla pečovat. 

Jako fyzioterapeutka pracuji s drobnými pauzami od roku 2008. Mým klienty byli převážně lidé po poranění míchy. Pracuji taktéž s lidmi s roztroušenou sklerózou. A zároveň se věnuji i lidem s "klasickými" bolestmi zad. A sem tam si odskočím na Zdravotně sociální fakultu JČU, kde učím budoucí studenty fyzioterapie. 

Také ráda běhám, uběhla jsem několik půlmaratonů. A miluju jógu, která je skvělým doplňkem k běhu. 

Mám doma tři malé děti, proto vím, že čas je velmi cenná komodita a cvičení delší než 20 min je často sci-fi. Ale taky vím, že i 15min denně je více, než 1hodina za dva týdny

Absolovovala jsem kurzy Spiral dynamik, metodu Ludmily Mojžíšové, kurz jógy s propojením do fyzioterapie a mnoho dalších odborných kurzů.

Co Tě tedy čeká? Pojďme to shrnout:

VIDEA SE SESTAVAMI CVIKŮ DLE TÉMATU DANÉHO MODULU

8 společných týdnů.

5 témat

Projedem tělo od hlavy až k patě

MOTIVACE

Budu Tě motivovat k tomu, abys opravdu sestavy cvičila.

Ideálně každý den.

A samozřejmě se budeme motivovat i společně navzájem v uzavřené FB skupině.

UZAVŘENÁ FB SKUPINA

Kde si vzájemně budeme sdílet své pokroky

S mou plnou podporou

Kde Ti budu odpovídat na veškeré dotazy a dávat Ti podněty k tomu, abys opravdu cvičila a kurzem opravdu prošla.

BONUSY 

Rozhovory, motivace, společné ZOOM volání.

PDF s nafocenými klíčovými cviky, tak abys mohla cvičit vždy a všude.

 

"Kamarádce bych program určitě doporučila, líbí se mi, že se věnoval samostatně jednotlivým oblastem a pak je propojil. Přineslo mi to pochopení, jak moje tělo funguje a hlavně jak je potřeba se mu věnovat, aby fungovalo dobře" 

Nejčastější otázky

Kdy kurz začíná a kdy končí? Co když v průběhu kurzu nebudu moci být nějaký týden online?

Kurz začíná v lednu 2024, těsně před začátkem kurzu Ti přijdou přístupové údaje do členské sekce. Pokud v průběhu kurzu nebudeš moci být nějakou dobu online, nic se neděje. Přístupy Ti zůstanou na celý rok, takže se k němu mžeš kdykoliv vracet a procházet si to i v průběhu roku.

Nestíhám začátek, v průběhu kurzu budu týden mimo. Vadí to?

Nevadí, můžeš naskočit kdykoliv. Případně si dát pauzu a pak se ke kurzu vrátit. Přístupy tí zůstanou po dobu jednoho roku.

Kolik mi to zabere času?

Videa se cvičením jsou v rozsahu 12 - 30min.

Bude to mít efekt, když je to online?

Ano, stejně jako, kdyby to bylo offline. Jelikož vždy je to jen a jen na tobě. A pokud potřebuješ dohled, budeš mít mou plnou podporu v uzavřené FB skupině. A navíc ušetříš čas v podobě dojíždění někam. A můžeš cvičit kdykoliv během dne.

Není lepší docházet někam osobně?

Na rovinu říkám, pokud máš nějaký vážnější akutní problém, je dobré zajít k fyzioterapeutovi či lékaři osobně. Ale jinak? Ušetříš čas, peníze, můžeš si vybrat, kdy si to odcvičíš, můžeš cvičit o když si v karanténě. Osobní účast na živých lekcích má své nesporné výhody, uznávám. Ale nikdy se ti nepodaří je navštěvovat denně. A aby cvičení mělo dlouhodobě efekt, je třeba ho dělat denně. A koneckonců, můžeš to kombinovat.

Nemám FB, mohu i tak do kurzu? Nepřijdu o něco?

Kurz se dá projít i bez FB, všechny materiály budeš mít uložené ve členské sekci. Přidaná hodnota FB skupiny jsou živá vysílání (které ale budu do členské sekce ukládat) a mé okamžité odpovědi na případné otázky. Plus motivace od mě, abys opravdu cvičila.

JEŠTĚ

JE MOŽNÉ VSTOUPIT DO KURZU S TOUTO CENOU

 

TĚŠÍM SE NA TEBE!