Od hlavy až k patě v cajku

8 týdenní kurz, za který ti tvé tělo poděkuje. V tuto chvíli je uzavřen.

Přihlas se ať víš jako první, že je kurz znovu otevřen.

Pohyb je základní esencí Tvého zdraví, pomáhá tvému tělu cítit se dobře a nerezivět. A není třeba podávat každý den velké výkony.

Přestaň si zahlcovat hlavu tím, že bys se sebou konečně měla začít něco dělat. 

 

A jednoduše začni.

Chce to jen trochu odhodlání a motivace. A jaká by měla být větší motivace, než je tvoje vlastní zdraví?

Přece nechceš za pár let řešit, že budeš muset na operaci zad, protože bolest je už nesnesitelná? 

Přece by bylo fajn naplno sportovat, aniž by ses pokaždé musela mít obavu, jestli si někde něco utrhneš, zvrtneš nebo skřípneš. 

A zaskákat si na trampolíně s dětmi, aniž by ses musela bát, že si učůrneš, by se taky hodilo.

A pevné tělo o pár kilo lehčí by byl už jen příjemný bonus navrch:-)

V tuto chvíli se věnuji předchozímu běhu kurzu,
ale moc ráda Tě přivítám v tom dalším.

Přihlas se ať víš jako první, že je kurz znovu otevřen.

A kdo Tě bude celým kurzem provázet?

Mgr. Edita Strusková

Jsem Edita, měla jsem prsa v háji a snažím se mít tělo v cajku. Vyléčila jsem se z rakoviny prsu a věřím že velký podíl na tom měla moje fyzická kondice. Zkrátka, že jsem o své tělo uměla pečovat. 

Jako fyzioterapeutka pracuji s drobnými pauzami od roku 2008. Mým klienty byli převážně lidé po poranění míchy. Pracuji taktéž s lidmi s roztroušenou sklerózou. A zároveň se věnuji i lidem s "klasickými" bolestmi zad. A sem tam si odskočím na Zdravotně sociální fakultu JČU, kde učím budoucí studenty fyzioterapie. 

Také ráda běhám, uběhla jsem několik půlmaratonů. A miluju jógu, která je skvělým doplňkem k běhu. 

Mám doma tři malé děti, proto vím, že čas je velmi cenná komodita a cvičení delší než 20 min je často sci-fi. Ale taky vím, že i 15min denně je více, než 1hodina za dva týdny

Absolovovala jsem kurzy Spiral dynamik, metodu Ludmily Mojžíšové, kurz jógy s propojením do fyzioterapie a mnoho dalších odborných kurzů.

"Kamarádce bych program určitě doporučila, líbí se mi, že se věnoval samostatně jednotlivým oblastem a pak je propojil. Přineslo mi to pochopení, jak moje tělo funguje a hlavně jak je potřeba se mu věnovat, aby fungovalo dobře" 

"Milá Editko, přiznám se, že jsem úplný necvičič, věcný začátečník, prošla jsem různými kurzy offline i online z více důvodů. 🌼 Protože jsem logopedka a vytrvale klientům vysvětluji, jak moc je pohyb důležitý. 🌼 Protože hodně času trávím vsedě a cítím, že to není ideální. 🌼 Protože mám 3 syny, kteří jsou stále v pohybu a potřebuju s nimi aspoň trochu držet krok. 🌼 No a protože mladší už nebudu, ale ve formě bych ráda byla ještě dlouho. Tvůj kurz jsem si koupila, protože se mi líbí, co děláš a jak to děláš, ale popravdě jsem do sebe nevkládala velké naděje, že bych u toho vydržela a skutečně něco změnila. Ale vyvedla jsi mě z omylu a lenosti, protože: 🌼 Tvé sestavy jsou přesně tak akorát akční i dlouhé, abych je mohla zařazovat každý den. 🌼 Při cvičení s Tebou, Tvých vysvětleních a upozorněních skutečně vnímám své tělo - ne jen že podle nějakého návodu udělám nějaký cvik, jak jsem byla zvyklá dřív. S Tebou vím, co dělám a proč to dělám. A cvičit vědomě, to je pro mě obrovský rozdíl. 🌼 Velmi brzy (cca po 2 týdnech) pravidelného cvičení jsem opravdu začala vidět rozdíly. Různé cviky mi šly lépe, ale i můj postoj se zlepšil, moje držení těla i mimo cvičení a i mé okolí si všimlo! Teď si trošku lenoším, přiznávám, ale už cítím, že to není dobré a s Tvým cvičením je mi mnohem lépe, takže jen co se vrátím z tábora, zase si Tě naladím, ramena od uší a už jedu!!! Těším se a moc děkuji za vše! ❤️ A kdo váháte, neváhejte, cvičení s Editkou má smysl, efekt, výsledky a i necvičičům dělá radost "
Petra Nejedlá, logopedka, speciální pedagožka
"Kurz OD HLAVY AŽ K PATĚ V CAJKU je absolutní PECKA👌🤩. Absolvovala jsem první běh. Přestože je celkem dlouhý, neměla jsem vůbec problém ho dokončit, protože po sestavách jsem se vážně cítila skvěle. Když jsem začínala, měla jsem problém hlavně s bederní páteří - od té doby je to PRYČ!!! Celé sestavy právě z tohoto kurzu cvičím nejčastěji, když mě začne kdekoliv něco bolet. Pro mě je super, že na každou část těla je tam něco. Ocenila jsem to hlavně na cestách, můžete cvičit kdekoliv, kdykoliv. K některým sestavám se vracím tak často, že už je umím nazpaměť. V létě jsem hodně běhala, abych si splnila výzvu limitu na půlmaraton, a občas mě to fakt ničilo, bolely mě záda, achilovky, stehna, nakonec i ruce. Když jsem si zacvičila na protažení vhodně zvolenou sestavu, byla jsem v pohodě. A teď mám za sebou zaoceánský let - a co jsem udělala jako první věc? Zacvičila si svou oblíbenou sestavu na bederní páteř! Edita Strusková - tohle se Ti vážně povedlo!"
Eva RybkováLaskavý Leadership, koučka
....A řekla jsem si, že 15 min denně mi neublíží. Co mi to dalo ? Kdo by to řekl, ale dalo mi to hodně, naučila jsem vnímat své tělo, objevovat, co mé tělo dokáže, kde to u mně vázne, kde bych měla víc na sobě pracovat a kde zas je to super. A hlavně naučila jsem se sobě věnovat denně 20min, což je pro mě skvělý úspěch. Začala jsem se těšit každý den na cvičení, protože jsem se vždy po cvičení cítila nejen fyzicky dobře, ale i psychicky, že jsem něco pro sebe udělala. Začalo to být mou závislostí už po týdnech, kdy jsem začínala na sobě cítit změny. O to víc mě to chytlo, protože šly znát výsledky a to je přesně ono. Takže kdo váhá ať přestane protože tohle je nejlepší volba...
Markéta NacházelováFotografka, Manuální terapeut pro zvířata a lidi
"...Edit moc děkuji, bylo to parádní nakopnutí abych se sebou začala konečně něco dělat. Donutila jsem se cvičit a už vím,že si dokážu najít skoro každý den tu malou chvilku jen pro sebe a zacvičit si. A hlavně bych to doporučila každému. Skvěle vedené cvičení , srozumitelné i pro lenochy a neznalce A do programu jsem šla s tím a věřila jsem tomu,že mi to pomůže rozhýbat své tělo. Hodně často mě bolela záda a každý týden i hlava od krční páteře. Od té doby co jsem začala cvičit se to strašně moc zlepšilo!!! Tak moc moc moc děkuji a strašně ráda se budu k videu se cvičením vracet. Děkuji"
Lenka Čanecká

Přihlas se ať víš jako první, že je kurz znovu otevřen.