Víš, že stačí 10 minut denně zdravého pohybu a tvé tělo bude v cajku? 

online program

Tělo v cajku

Chtěla by ses ve svém těle konečně cítit skvěle, vědět, že Tě podrží a mít dostatek energie na vše, co máš ve svém životě ráda?

🌑 Ale neustále se potácíš mezi věčným začínáním s pohybem a nebo přemlouváním k tomu začít a vytrvat? 

🌑 Chybí Ti forma a když máš popoběhnout na autobus, za dětmi, tak funíš jak lokomotiva?

🌑 S energií je to také dost bídné, takže je pro tebe s pohybem těžké začít. I když víš, že je to více než potřeba. Je to začarovaný kruh.

🌑 Ale jelikož nevíš z jakého konce to vzít, tak raději nic neděláš. Jen si s tím neustále lámeš hlavu. 

Přestaň si zahlcovat hlavu tím, že bys se sebou konečně měla začít něco dělat. 

 

A jednoduše začni.

To se Ti snadno říká, možná si myslíš. "Jenže já ráno vstanu, sotva se zvládnu umýt a už běhám kolem dětí a chvátám do práce."

Každé ráno si pomyslíš, že dnes už fakt začneš. No a najednou je večer a tys zase nic nestihla. A na nějaký pohyb už nemáš ani pomyšlení. Jsi vyčerpaná a jediné, co chceš, je postel. 

A jseš na sebe akorát naštvaná, žes to dnes zase nezvládla. A opět si slibuješ, jo další den, další den už to určitě dám. A takhle to jde stále dokola.

Ideální by bylo sníst nějakou pilulku, přečíst knížku a jako lusknutím prstu by jsme měli plno energie, nic by nás nebolelo a cítili bychom se báječně. 

Ale takhle to funguje možná v zemi jednorožců. Jinak je to vždy jen a jen na tobě, jak se budeš ve svém těle cítit. Jasně, můžeš si vzít zázračnou pilulku, když Tě budou bolet záda či hlava. Ale to není udržitelné řešení. 

Bohužel ještě nikdo nevynalezl prášek, který by řešil příčinu bolestí pohybového aparátu. Neexistuje ani zdravá pilulka, která Ti dodá energii, tak že se budeš ve svém těle a životě cítit dlouhodbě dobře. 

Ale řešení existuje. 

A každý ho máme v sobě. I ty. Chce to jen trochu odhodlání. 

Přece nechceš za pár let řešit, že budeš muset na operaci zad, protože bolest je už nesnesitelná? 

Přece by bylo fajn naplno sportovat, aniž by ses pokaždé musela bát, co si zas kde utrhneš. 

A zaskákat si na trampolíně s dětmi, aniž by ses musela bát, že si učůrneš, by se taky hodilo.

Možná si říkáš už delší dobu, že toto vše by stálo za to. Ale neustále to odkládáš.

Protože zítra je taky den...

Ano, je. Ale taky je tvůj život zase o den kratší.

A neustále odkládat věci až na někdy příště nemusí být úplně ideální strategie. Protože za pár let se z nevinného občasného píchnutí v bedrech může stát dost velký průšvih.  

Řeknu Ti svůj příběh...

Měla jsem často tendence odsouvat věci, často ty, které se týkaly péče o sebe samu, na AŽPAK. Toto slovo je vůbec dost záludné a dokáže nadělat dost neplechy. 

Jednoho dne jsem ale zjistila, že žádné AŽPAK být nemusí. Došlo mi to ve chvíli, kdy jsem seděla na onkologii a poslouchala doktorku, která mi sdělovala mou novou diagnózu. Máte rakovinu prsu. Okamžitě musíte nastoupit na chemoterapii. V ten moment jdou všechny povinnosti, ale i příjemnosti stranou. 

A člověku dojde, že jediné, co máme jisté je přítomnost. A v té se musíme rozhodnout, jak ji využijeme, abychom před sebou měli i dlouhou a hlavně zdravou budoucnost. 

Po vyléčení jsem se rozhodla, že přestanu s odkládáním věcí na ažpak. A budu je dělat hned. Začala jsem pravidelně cvičit jógu, vrátila jsem k běhání. A samozřejmě, že si mi taky často nechce. Ale vím, že někteří by chtěli, ale nemohou a vzpomenu si na dobu své léčby. A jdu. 

Ale není to zas tak růžové, po léčbě jsem začala běhat. Začala jsem hodně běhat. A kašlala jsem na nějaké cvičení a odpočinek. Zkrátka jsem se rozběhla a neuměla jsem zastavit. Až mě zastavila bolest zad. A došlo mi, že takto to taky nepůjde. 

Učila jsem se zpomalovat a věnovat se svému tělu pořádně. Začala jsem si budovat základy zdravého pohybu. Mé tělo bylo po dvou porodech a roční onkoléčbě dost oslabené. Musela jsem tedy začít od začátku. Naučit se dýchat, pracovat s hrudníkem, který byl po operaci prsu velmi tuhý a začala jsem objevovat funkci dalších klíčových částí těla. Ač jsem fyzioterapeutka, tak u mě velmi platilo rčení "kovářova kobyla". Takže jsem si začala platit terapie u kolegy fyzioterapeuta. Celkem mě tato péče o tělo téměř 10 tis. korun.  Protože i když víme co a jak, tak vedení druhé osoby, nás posune dopředu daleko rychleji, než když jsme na to sami. 

A podařilo se mi své tělo dát dohromady. A dbám na to, aby tento stav byl dlouhodobý. Protože krom rakoviny prsu, jsem zažila i nesnesitelnou bolest zad a 3 týdny jsem měla zmrzlé rameno. A to jsou věci, kterým lze pravidelným a zdravým pohybem předcházet. 

Lidé mají často tendenci odkládat péči o své tělo a potažmo své zdraví až na dobu, kdy je to neodkladné.

A pak je to opravdu velká práce vzniklý problém napravit.

Zastav se a zamysli se.

☀️ Jak by se Ti líbilo, každý den vyskočit z postele ladně jako laňka? Vstávat svěží a ne polámaná, jako bys celou noc místo spánku štípala dřevo? 

☀️ Co kdyby zmizeli občasné bolesti těla a tvoje tělo by bylo tvůj parťák, který Tě vždy podrží. 

☀️ Místo neustálé únavy bys měla dostatek energie a pokud by Ti náhodou došla, věděla bys, kde ji dočerpat?

☀️ Měla bys to NĚCO, co Ti dodá chuť do života a budeš dělat věci s radostí. Dokonce i ty, které jsou na seznamu oblíbenosti na spodních příčkách.

Něco Ti prozradím:-)

Všechno toto můžeš mít. 

☀️ Můžeš mít dostatek energie ☀️

☀️ Můžeš se cítit o dost lépe ☀️

☀️ Zbavit se bolestí ☀️

☀️ A nebude Tě to stát ani moc času ☀️

☀️ Klíčem je pravidelnost a návyk ☀️

☀️Už 10 - 15 minut pravidelné aktivity denně může mít pozitivní vliv na naše zdraví ☀️

Jako fyzioterapeutka pracuji od roku 2011. Na svých klientech vidím, kdo se svému tělu opravdu věnuje a kdo si to jde jednou týdně odcvičit.

 

Protože zajít si občas na fyzioterapii a myslet si, že pro své tělo dělám dost je nesmysl. Takovým klientům může terapie pomoci nachvíli. Ale nikdy nebude mít dlouhodobé trvání. Navíc pojišťovna leckdy hradí jen 30min péče. A pokud máte akutní problém, tak se na rehabilitaci hrazenou pojišťovnou dostanete třeba až za týden, spíše dva až tři. A v případě opravdu nesnesitelných bolestí volíte tedy péči s přímou úhradou. Jejíž cena se pohybuje leckdy i kolem 1200 Kč a výše za jednu terapii. A aby to mělo význam je ideální absolvovat terapií alespoň pět, lépe deset. To je minimálně 6000 Kč, respektive 12 000 Kč. A aby to nebyly vyhozené peníze, je třeba cvičit i doma. 

 

Není lepší tomuto předcházet? 

ZAPŘEMÝŠLEJ SAMA....

Líbilo by se ti umět své tělo vnímat tak, že by sis uměla v případě bolesti pomoci sama? Nebo ještě lépe, uměla bys se svým tělem zacházet tak, abys ses bolesti vyhnula?  

Každý den bys zažívala svá malá vítězství po odcvičené sestavě? Zároveň by ses den ode dne cítila lépe a plna sil. 

Postupně by se dostavila i energie a ty bys dostala chuť hýbat se více. A věděla bys, že tvoje tělo Tě podrží, že si v klidu můžeš jít třeba zaběhat a nemusíš se bát učurnutí při každém kroku. 

Co kdybys cvičila i v momentě, kdy děláš nějakou rutinní práci u počítače nebo jedeš autem? 

S každým nádechem bys cítila jak se Tvé tělo zpevňuje. Zároveň jsi dobrým příkladem svým dětem, který vídí, že cvičit je naprosto přirozené. 

Navíc by každá odcvičená minuta byla investicí do Tvého zdraví. 

Možná si spoříš na důchod, snažíš se, abys byla zabezpečené, ale investuješ takto i do toho nejcennějšího co máš? Do svého těla? Do svého zdravého těla? 

Nebylo by fajn moct dělat vše co chceš i za pár let? A nebát se, kde Tě co píchne, nebo kde Ti co rupne? 

Možná se cítíš dobře a říkáš si, že tohle se Tě netýká. Ale víš, že v 50 letech trpí bolestmi zad každý druhý a v pozdějším věku je to až 90% všech lidí? Velká pravděpodobnost, že se to nevyhne ani tobě. 

Ale dobrá zpráva je, že toto můžeme velkou měrou ovlivnit a zvrátit. Co ty na to?

 

Jsem tady, abych Ti s tím pomohla. 

Chceš vědět co a jak dělat, abys měla tělo v cajku? 

Zkus to neodkládat a pojď pro sebe udělat něco hned teď. 

Ne zítra, ne pozítří...protože to často znamená nikdy. Nebo až v momentě, kdy hoří. A ty přece nechceš hasit požár, ne?

♥ Během 5 týdnů v programu Tělo v cajku si z pohybu uděláš rutinu a zdravý pohyb získá v tvém každodenním životě čestné místo ♥

♥ Na svých 15 minut denně se budeš těšit a nenecháš si je vzít ♥

♥ Večer budeš usínat s dobrým pocitem, že si pro sebe opět něco udělala ♥

♥ Tvé tělo ti poděkuje a na oplátku Tě podrží v situacích, které tělo bez kondice nezvládne♥

„Jádro našich životů se dá rozdělit na dva druhy akcí.
Ty, které uděláme, a ty, které nikoliv.”

 

Prof. Philip Zimbardo, profesor psychologie, Stanford University

Nečekej na nic a pojď do akce

Chápu, že je někdy fakt těžké se k tomu pohybu dokopat. 

 

Zvlášť, když máme milion jiných povinností.

 

Ale vím, že když se to povede, díváme se na ně hned jiným pohledem.

 

A jde to snáze, když na to nejsem samy.

A někdy je fajn, když nás k tomu pohybu zkrátka někdo dokope.

 

 

Nabízím pomocnou ruku:-).

 

 

Pojď se mnou do akce, ukážu Ti jak se začít pravidelně hýbat a cítit se lépe.

 

 

A zabere to maximálně 15 minut.

 

 

TO TI SLIBUJI:-)

A co o programu říkají ty, které jím prošly?

"Cvičení mne nadchlo, vyhovuje mi délka. Bylo skvělé cítit části těla, kterým jsem dříve nevěnovala pozornost"

"...Cvičení mne nadchlo, vyhovuje mi délka a díky prvotním zaměřením se na určité oblasti (dech, hrudník, pánevní dno...) bylo skvělé tyto části svého těla objevit a pocítit. Jsem z těch, které tělo nebolí, ale jsou unavení a zapomínají proto na sebe - vše okolo má přednost 😞. Proto jsem programem chtěla čas pro sebe více plánovat... No, je to proces, který je jen na mně a ze 75% se mi daří 😇. Jsem proto moc ráda, že podle videí můžu cvičit ještě skoro rok 🙏. Za mně velká spokojenost a určitě doporučuji všem! Ať se ti moc daří, děkuji za pozitivní energii 🙋" 

MONIKA S.

 

"Skvěle vedené cvičení , srozumitelné i pro lenochy a neznalce"

"Edit moc děkuji, bylo to parádní nakopnutí abych se sebou začala konečně něco dělat. Donutila jsem se cvičit a už vím,že si dokážu najít skoro každý den tu malou chvilku jen pro sebe a zacvičit si. A hlavně bych to doporučila každému. Skvěle vedené cvičení , srozumitelné i pro lenochy a neznalce 🙂 A do programu jsem šla s tím a věřila jsem tomu,že mi to pomůže rozhýbat své tělo. Hodně často mě bolela záda a každý týden i hlava od krční páteře. Od té doby co jsem začala cvičit se to strašně moc zlepšilo!!! Tak moc moc moc děkuji a strašně ráda se budu k videu se cvičením vracet. 🙂 Děkuji"

LENKA Č.

"Poznala jsem taky hodně nových cviků a líbila se mi ta motivace"

"Díky kurzu jsem si uvědomila, jak je opravdu důležité cvičit každý den, že tělo to potřebuje a cítí se pak lépe. Poznala jsem taky hodně nových cviků a líbila se mi ta motivace hned v úvodu, že když z toho vypadneme, ať hlavně znovu naskočíme (s tím mám totiž problém a když ztratím pravidelnost, tak pak většinou s tím seknu, že už to je ztracené a nemá cenu pokračovat). Takže ano, budu pokračovat a určitě se chci k videím vracet! 😊 Na kurzu se mi líbilo, že to bylo pestré, věnovali jsme se různým oblastem a pak je propojovali, každé cvičení bylo trochu jiné a to oceňuji! (nerada cvičím dokola to samé 😊).

ZUZANA T.
 

Ve 5 týdnech online programu Ti ukážu cviky, kterými si dáš tělo do cajku a utvoříš si tak pevné základy.

  • Aby Tě už tělo nebolelo
  • Abys věděla, jak si pomoci, když bolet začne
  • Abys měla základ k tomu, začít běhat nebo cvičit v náročnějších pozicích
  • Nebudeš muset nikde hledat, co a jak cvičit

A jak bude kurz vypadat?

1. týden

 

Hlavně dejchej! A dělej to pořádně:-)

♥ Dechem vše začíná. A začneme s ním i my. 

♥ Dech je něco, co máme u sebe 24/7 a proto je velmi výhodné umět s ním pracovat.

♥ V prvním týdnu Ti ukážu, jak na to. Dozvíš se, jak posilovat, i když zrovna sedíš v autě, umýváš nádobí, sedíš na poradě nebo uspáváš děti.

♥ Budeš se moci opět nadechnout do celého těla a ucítíš příval energie. 

 

 

2. týden

 

Dotkneme se pánevního dna. Aneb, kde je a jak na něj:-)

♥ Pánevní dno je parťákem bránice.

♥ Takže je logické, že další týden budem o něm.

♥ Relaxovat nebo aktivovat? 

♥ Co se děje, když není v cajku? 

♥ Naučíš se svým pánevním dnem pracovat tak, abys zabránila inkontinenci anebo získala jeden z klíčů k tomu jak se zbavit bolestivé mensturace.

 

 

3. týden

 

Hrudník, to je ta část těla, která se moc nehýbe.

♥ A my uděláme vše proto, aby se hýbat začal.

♥ V hrudníku máme uloženy ty nejcennější orgány, a to plíce a srdce.

♥ A jsem znovu u dechu. Aby mohly plíce dobře pracovat, je třeba mít hrudník flexibilní. 

♥ Prozradím Ti, co všechno může mít tuhý hrudník na svědomí. 

♥ Ukážeme se skvělé tipy, jak ho rozpohybovat a tím se zbavit bolestí, které sebou tuhý hrudník nese. A pak budeš s každým dalším nádechem cítit jeho volnost a konečně se opět krásně napřímíš. 

4. týden

 

A teď to všechno složíme dohromady:-)

♥ Jedno bez druhého nikdy nebude fungovat, tak jak má.

♥ Proto to v posledním týdnu vše poskládáme dohromady.

♥ Dozvíš se, jak spolu souvisí pánevní dno a bránice. A proč tam motáme hrudník.

♥ Naučím Tě sestavu cviků, kterým si cviky upevníš a budeš ji mít vždy po ruce, když budeš potřebovat.

Neztrácej to nejcennější, svůj čas, hledáním toho co a jak máš cvičit!

Pojď se mnou a dostaneš vše na zlatém podnose:-)

A jak bude kurz probíhat prakticky?

Čekají Tě 4 týdny + 1 bonusový během kterých 2x týdně dostaneš video s cvičením, které se bude vázat k tématu daného týdne. Videa budou dostupná v členské sekci. 

 K videím dostaneš  PDF pracovní listy, aby sis mohla každý den odšktrnout, že máš hotovo. A samozřejmě nebudou chybět, ani teoretické podklady, aby věděla co a proč to děláš.

Jediné, co k tomu budeš potřebovat, je připojení k Internetu a chuť jít do akce.

Jednotlivé moduly a sestavy se Ti budou otevírat postupně, tak abys nebyla zahlcena a cvičení na sebe navazovalo.

A to není vše, ke kurzu dostaneš tyto bonusy: 

Bonusový modul na téma"Jak se starat o své nohy a jak s nimi pracovat.

Dostaneš návod na to, jak ošetřit  nohy, aby Ti dobře sloužily. Součástí bude video s návodem, jak nohy probudit a aktivovat svaly, o kterých si nevěděla, že je máš. Bonus v hodnotě 1000 Kč. 

Check-listy, aby sis každý den mohla odšktrnout, že máš hotovo.

Protože pocit, když si můžeme odškrtnout, že máme splněno, je k nezaplacení.

Každý týden pracovní list, kde budou popsané cviky daného týdne. Bonus v hodnotě 750Kč

Co je psáno, to je dáno a někdy je fajn to vidět i černé na bílém. 

♥ KURZ Hackni svou motivaci v hodnotě 990Kč

Když ti bude upadat motivace...

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.”

Seneca

Neodkládej to na zítřek, nikdy nebude vhodnější doba. 

Celková cena kurzu i s bonusy je více než 7000 Kč 

Nyní máš jedinečnou možnost udělat první krok na své cestě k tělu v cajku a využít mimořádné ceny

⇓⇓⇓

Běžná cena je 4900Kč.

⇒ Cena pro tebe ⇐

⇓⇓⇓⇓⇓

Balíček Standard
4900 Kč
1900 Kč
Součástí balíčku je:
🌀 10x cvičební sestava
🌀5x PDF s teoretickými podklady
🌀5x check-list
🌀Kurz Hackni svou motivaci v hodnotě 990Kč
🌀Bonusový modul NOHA v ceně 1000 Kč

A kdo Tě bude celým kurzem provázet?

Mgr. Edita Strusková

Jsem Edita, měla jsem prsa v háji a snažím se mít tělo v cajku. Vyléčila jsem se z rakoviny prsu a věřím že velký podíl na tom měla moje fyzická kondice. Zkrátka, že jsem o své tělo uměla pečovat. 

Jako fyzioterapeutka pracuji od roku 2008. Mým klienty byli převážně lidé po poranění míchy. Pracuji taktéž s lidmi s roztroušenou sklerózou. A zároveň se věnuji i lidem s "klasickými" bolestmi zad. A sem tam si odskočím na Zdravotně sociální fakultu JČU, kde učím budoucí studenty fyzioterapie. 

Také ráda běhám, uběhla jsem několik půlmaratonů. A miluju jógu, která je skvělým doplňkem k běhu. 

Mám doma tři malé děti, proto vím, že čas je velmi cenná komodita a cvičení delší než 20 min je často sci-fi. Ale taky vím, že i 15min denně je více, než 1hodina za dva týdny

Absolovovala jsem kurzy Spiral dynamik, metodu Ludmily Mojžíšové, kurz jógy s propojením do fyzioterapie a mnoho dalších odborných kurzů.

Co Tě tedy čeká? Pojďme to shrnout:

VIDEA SE SESTAVAMI CVIKŮ DLE TÉMATU DANÉHO TÝDNE

5 společných týdnů. 

V každém týdnu nové téma.

Dech, pánevní dno, hrudník, noha.

BONUSY 

Modul navíc, kde se budeme věnovat tématu nohy. 

Pracovní listy a checklisty

Minikurz flexibilní hrudník

"Kamarádce bych program určitě doporučila, líbí se mi, že se věnoval samostatně jednotlivým oblastem a pak je propojil. Přineslo mi to pochopení, jak moje tělo funguje a hlavně jak je potřeba se mu věnovat, aby fungovalo dobře" 

Účastnice prvního běhu

Nejčastější otázky

Kdy kurz začíná a kdy končí?

Kurz začíná momentem jeho uhrazení, kdy Ti přijdou přístupy do členské sekce a videa se Ti začnou postupně otevírat.

Kolik mi to zabere času?

Videa se cvičením jsou v rozsahu 12 - 30min. Pročtení teorie ti zabere pár minut.

Bude to mít efekt, když je to online?

Ano, stejně jako, kdyby to bylo offline. Jelikož vždy je to jen a jen na tobě. . A navíc ušetříš čas v podobě dojíždění někam. A můžeš cvičit kdykoliv během dne.

Není lepší docházet někam osobně?

Na rovinu říkám, pokud máš nějaký vážnější akutní problém, je dobré zajít k fyzioterapeutovi či lékaři osobně. Ale jinak? Ušetříš čas, peníze, můžeš si vybrat, kdy si to odcvičíš, můžeš cvičit o když si v karanténě. Osobní účast na živých lekcích má své nesporné výhody, uznávám. Ale nikdy se ti nepodaří je navštěvovat denně. A aby cvičení mělo dlouhodobě efekt, je třeba ho dělat denně. A koneckonců, můžeš to kombinovat.

Jak bude kurz probíhat prakticky?

Každé pondělí po dobu 5 týdnů dostaneš video s cviky k danému týdnu. Tuto sestavu si ten týden budeš cvičit. Ve středu dostaneš další video se cvičením, kde budou cviky daného týdne nakombinované s jinými, aby tě cvičení bavilo. Samozřejmě součástí budou checklisty, kde si budeš moci každý den odškrtnout, že máš splněno. Víš, jaký je to slastný pocit, když škrtáš splněný úkol?