Pohyb je základní esencí Tvého zdraví, pomáhá tvému tělu cítit se dobře a nerezivět. A není třeba podávat každý den velké výkony.

Tělo v zenu za 21 dní

21 dnů 21 krátkých sestav,

které zvládne přetížená matka i vytížená manažerka 

Chtěla by ses ve svém těle konečně cítit skvěle, vědět, že Tě podrží a mít dostatek energie na vše, co máš ve svém životě ráda?

🌑 Ale neustále se potácíš mezi věčným začínáním s pohybem a nebo přemlouváním k tomu začít a vytrvat? 

🌑 Chybí Ti forma a když máš popoběhnout na autobus, za dětmi, tak funíš jak lokomotiva? Ve svém těle si zkrátka připadáš jako v  X let staré ojetině?

🌑 S energií je to také dost bídné, takže je pro tebe s pohybem těžké začít. I když víš, že je to více než potřeba. Je to začarovaný kruh.

🌑 Ve svém těle se cítíš sevřená, nemůžeš se pořádně nadechnout?

🌑 Ale jelikož nevíš z jakého konce to vzít, tak raději nic neděláš. Jen si s tím neustále lámeš hlavu. 

Přestaň si zahlcovat hlavu tím, že bys se sebou konečně měla začít něco dělat. 

 

A jednoduše začni.

To se Ti snadno říká, možná si myslíš. "Jenže já ráno vstanu, sotva se zvládnu umýt a už běhám kolem dětí a chvátám do práce."

Každé ráno si pomyslíš, že dnes už fakt začneš. No a najednou je večer a tys zase nic nestihla. A na nějaký pohyb už nemáš ani pomyšlení. Jsi vyčerpaná a jediné, co chceš, je postel. 

A jseš na sebe akorát naštvaná, žes to dnes zase nezvládla. A opět si slibuješ, jo další den, další den už to určitě dám. A takhle to jde stále dokola.

A postupně na sebe začínáš mít vztek, že si svůj stav zanedbala a vlastně už ani nevíš, jestli to jde napravit.

Jeden můj velký AHA moment

I já jsem to tak měla. Měla jsem problém najít si ve svém nabitém dni pár minut pro sebe.

Byla jsem nervní, křičela jsem na děti, chyběla mi energie a naopak na břiše mi něco přebývalo. A často jsem se cítila tak mizerně, že už jsem si říkala, že to stejně nemá cenu a místo cvičení jsem si šla dát zmrzlinu.

Ale jednou jsem zkusila malý experiment. Chodila jsem každý den běhat a každý den jsem cvičila jógu.

A objevila jsem Ameriku 😅. Čas je relativní. I já si ve svém nabitém programu se třemi dětmi, z toho s jedním na distanční výuce, druhým předškolákem a třetím kojencem, našla každý den hodinu na to, abych se věnovala jen sobě. A benefity, které se projevily na mém těle snad není třeba ani zmiňovat.

A ty můžeš taky a nebudeš potřebovat každý den hodinu. Pro začátek stačí klidně jen 10minut. 

Čas je relativní.

 

I ty si můžeš ve svém nabitém programu najít čas sama pro sebe. A i 10 minut

 

stačí a udělá velkou změnu.

Ideální by bylo sníst nějakou pilulku, přečíst knížku a jako lusknutím prstu bychom měli plno energie, nic by nás nebolelo a cítili bychom se báječně. 

Ale takhle to funguje možná v zemi jednorožců. Jinak je to vždy jen a jen na tobě, jak se budeš ve svém těle cítit. Jasně, můžeš si vzít zázračnou pilulku, když Tě budou bolet záda či hlava. Ale to není udržitelné řešení. 

Bohužel ještě nikdo nevynalezl prášek, který by řešil příčinu bolestí pohybového aparátu. Neexistuje ani zdravá pilulka, která Ti dodá energii, tak že se budeš ve svém těle a životě cítit dlouhodbě dobře. 

Ale řešení existuje. 

A každý ho máme v sobě. I ty. Chce to jen trochu odhodlání a motivace. A jaká by měla být větší motivace, než je tvoje vlastní zdraví?

Přece nechceš za pár let řešit, že budeš muset na operaci zad, protože bolest je už nesnesitelná? 

Přece by bylo fajn naplno sportovat, aniž by ses pokaždé musela mít obavu, jestli si někde něco utrhneš, zvrtneš nebo skřípneš. 

Možná si říkáš už delší dobu, že toto vše by stálo za to. Ale neustále to odkládáš.

Protože zítra je taky den...

Ano, je. Ale taky je tvůj život zase o den kratší.

A neustále odkládat věci až na někdy příště nemusí být úplně ideální strategie. Protože za pár let se z nevinného občasného píchnutí v bedrech může stát dost velký průšvih.  

Řeknu Ti svůj příběh...

Měla jsem často tendence odsouvat věci, často ty, které se týkaly péče o sebe samu, na AŽPAK. Toto slovo je vůbec dost záludné a dokáže nadělat dost neplechy. 

Jednoho dne jsem ale zjistila, že žádné AŽPAK být nemusí. Došlo mi to ve chvíli, kdy jsem seděla na onkologii a poslouchala doktorku, která mi sdělovala mou novou diagnózu. Máte rakovinu prsu. Okamžitě musíte nastoupit na chemoterapii. V ten moment jdou všechny povinnosti, ale i příjemnosti stranou. 

A člověku dojde, že jediné, co máme jisté je přítomnost. A v té se musíme rozhodnout, jak ji využijeme, abychom před sebou měli i dlouhou a hlavně zdravou budoucnost. 

Od té doby se snažím vymazat ze svého slovníku slova AŽ, POTOM, PAK, NĚKDY JINDY... A když něco chci, nebo vím, že je to pro mně dobré, tak to jdu udělat hned. A samozřejmě, že si mi taky často nechce. Ale vím, že někteří by chtěli, ale nemohou a vzpomenu si na dobu své léčby. A jdu. 

 

Ale také to nešlo hned. Učila jsem se zpomalovat a věnovat se svému tělu pořádně. A stále se to učím. Začala jsem si budovat základy zdravého pohybu. Mé tělo bylo po dvou porodech a roční onkoléčbě dost oslabené. Musela jsem tedy začít od začátku. Naučit se dýchat, pracovat s hrudníkem, který byl po operaci prsu velmi tuhý a začala jsem objevovat funkci dalších klíčových částí těla. Ač jsem fyzioterapeutka, tak u mě velmi platilo rčení "kovářova kobyla". Takže jsem si začala platit terapie u kolegy fyzioterapeuta. Celkem mě tato péče o tělo téměř 20 tis. korun.  Protože i když víme co a jak, tak vedení druhé osoby, nás posune dopředu daleko rychleji, než když jsme na to sami. 

Lidé mají často tendenci odkládat péči o své tělo a potažmo své zdraví až na dobu, kdy je to neodkladné.

A pak je to opravdu velká práce vzniklý problém napravit.

Je možné, že ty se cítíš jakžtakž dobře, vlastně Tě nic moc nebolí. Jen občas Tě někde píchne, nebo se sem tam vzbudíš se zablokovaným krkem. A to se dá přežít, říkáš si. 

A není to zbytečné? Nebylo by opravdu lepší se konečně odhodlat a začít se svému tělu věnovat? Protože teď je to malé píchnutí tu tady, tu tam, párkrát do roka zablokovaný krk. Ale právě toto může být časovaná bomba. A je lepší požáru předcházet, než ho hasit. Nemyslíš? 

A leckdy možná začneš, třeba vždy se začátkem roku, měsíce. Ale málokdy vytrváš dlouhodbě. Nebo alespoň tak dlouho, než vidíš první výsledky. Rozumím ti, někdy je to těžké, když se člověk snaží a výsledky nikde. Ale věz, že se něco děje a je jen třeba vytrvat do tzv. bodu zlomu.

Představ si kostku ledu, která je podchlazená na -10°C, začneš ji zahřívat. Zahřeješ ji o 1°C, dalo Ti to spoustu práce, ale nestalo se nic. Pokračuješ dál, ohřeješ ji o dalších 5°C a stále nic. Už máš chuť to vzdát. Ale zkusíš to ještě jednou a ohřeješ ji od další 3°C. A nic. Chceš se na to vykašlat, ale dáš tomu ještě jednu šanci. Ohřeješ ji od další stupeň a půl. A najednou. Kostka se začne rozpouštět. A jde to celkem rychle. Ještě ji trochu přihřeješ, už Ti to ani nedá práci. A z ledu je voda. 

A takhle to funguje i s Tvými zdravými návyky. Změníš je, jdeš krok po kroku, přesně podle návodu, ale nic moc se neděje. Začínáš mít pocit zmaru, že to stejně nikam nevede. A většinou to vzdáš. Ale když se jednou hecneš a vytrváš i přesto, že výsledky nejsou vidět hned, garantuji Ti, že se objeví.  A  budou dlouhodobé. A jakmile překonáš bod zlomu, tak nejenže se výsledky přijdou, ale s nimi se dostaví i euforie, energie a pocit, že to opravdu má smysl. 

Zastav se a zamysli se.

☀️ Jak by se Ti líbilo, každý den vyskočit z postele ladně jako laňka? Vstávat svěží a ne polámaná, jako bys celou noc místo spánku štípala dřevo? 

☀️ Co kdyby zmizeli občasné bolesti těla a tvoje tělo by bylo tvůj parťák, který Tě vždy podrží. 

☀️ Místo neustálé únavy bys měla dostatek energie a pokud by Ti náhodou došla, věděla bys, kde ji dočerpat?

☀️ Měla bys to NĚCO, co Ti dodá chuť do života a budeš dělat věci s radostí. Dokonce i ty, které jsou na seznamu oblíbenosti na spodních příčkách.

Něco Ti prozradím:-)

Všechno toto můžeš mít. 

☀️ Můžeš mít dostatek energie ☀️

☀️ Můžeš se cítit o dost lépe ☀️

☀️ Zbavit se bolestí ☀️

☀️ A nebude Tě to stát ani moc času ☀️

☀️ Klíčem je pravidelnost a návyk ☀️

☀️Už 10 - 15 minut pravidelné aktivity denně může mít pozitivní vliv na naše zdraví ☀️

Jako fyzioterapeutka pracuji od roku 2011. Na svých klientech vidím, kdo se svému tělu opravdu věnuje a kdo si to jde jednou týdně odcvičit.

 

Protože zajít si občas na fyzioterapii a myslet si, že pro své tělo dělám dost je nesmysl. Takovým klientům může terapie pomoci nachvíli. Ale nikdy nebude mít dlouhodobé trvání. Navíc pojišťovna leckdy hradí jen 30min péče. A pokud máš akutní problém, tak se na rehabilitaci hrazenou pojišťovnou dostaneš třeba až za týden, spíše dva až tři. A v případě opravdu nesnesitelných bolestí je třeba volit tedy péči s přímou úhradou. Jejíž cena se pohybuje leckdy i kolem 1000 Kč a výše za jednu terapii. A aby to mělo význam je ideální absolvovat terapií alespoň pět, lépe deset. To je minimálně 5000 Kč, respektive 10 000 Kč. A aby to nebyly vyhozené peníze, je třeba cvičit i doma. Pokud necvičíme, musíme tento kolotoč znovu opakovat. A i třeba víckrát do roka. Od pojišťovny máme nárok cca na deset terapií v délce 30min. To moc není. Zbytek je třeba si zaplatit. 

 

Není lepší tomuto předcházet? 

ZAPŘEMÝŠLEJ SAMA....

Líbilo by se ti umět své tělo vnímat tak, že by sis uměla v případě bolesti pomoci sama? Nebo ještě lépe, uměla bys se svým tělem zacházet tak, abys ses bolesti vyhnula?  

Každý den bys zažívala svá malá vítězství po odcvičené sestavě? Zároveň by ses den ode dne cítila lépe a plna sil. 

Postupně by se dostavila i energie a ty bys dostala chuť hýbat se více. A věděla bys, že tvoje tělo Tě podrží, že si v klidu můžeš jít třeba zaběhat a nemusíš se bát učurnutí při každém kroku. 

S každým nádechem bys cítila jak se Tvé tělo zpevňuje. Zároveň jsi dobrým příkladem svým dětem, které vidí, že cvičit je naprosto přirozené. 

Navíc by každá odcvičená minuta byla investicí do Tvého zdraví. 

Možná si spoříš na důchod, snažíš se, abys byla zabezpečená, ale investuješ takto i do toho nejcennějšího co máš? Do svého těla? Do svého zdravého těla? 

Nebylo by fajn moct dělat vše co chceš i za pár let? A nebát se, kde Tě co píchne, nebo kde Ti co rupne? 

Možná se cítíš dobře a říkáš si, že tohle se Tě netýká. Ale víš, že v 50 letech trpí bolestmi zad každý druhý a v pozdějším věku je to až 90% všech lidí? Velká pravděpodobnost, že se to nevyhne ani tobě. 

Ale dobrá zpráva je, že toto můžeme velkou měrou ovlivnit a zvrátit. Co ty na to?

 

Jsem tady, abych Ti s tím pomohla. 

Chceš vědět co a jak dělat, abys měla tělo nejen v cajku, ale přímo v zenu? 

Zkus to neodkládat a pojď pro sebe udělat něco hned teď. 

Ne zítra, ne pozítří...protože to často znamená nikdy. Nebo až v momentě, kdy hoří. A ty přece nechceš hasit požár, ne?

Můžeš začít hned! 

✏️V kurzu Tělo v zenu za 21 dní Ti ihned po uhrazení objednávky přijde každý den email s odkazem na cvičební sestavu.

✏️ Sestavy jsou dlouhé jen kolem 10min, takže je zvládne opravdu každý. Stačí si vyhradit těchto pár minut, které Ti mohou změnit pohled na tvé tělo a jeho schopnosti.

✏️ V emailu budeš krom odkazu na sestavu mít každý den jeden tip pro tělo a duši v zenu:-)

✏️ Přístup je na neomezenou dobu:-)

✏️ Žádné složité hlášení do členské sekce, vše budeš mít v emailu a na YouTube, takže můžeš cvičit kdykoliv a kdekoliv.

✏️ Nebudeš muset ztrácet čas nad tím, co a jak cvičit a složitě hledat na Internetu. 

✏️ Po odcvičeních všech 21 dnů bude tvé tělo v zenu, aneb bude zpevněnější, flexibilnější, zkrátka budeš se v něm cítit jako v útulném pokojíčku. 

✏️ Večer budeš usínat s dobrým pocitem, že si pro sebe opět něco udělala. 

✏️ Tvé tělo ti poděkuje a na oplátku Tě podrží v situacích, které by bez kondice nezvládlo.

„Jádro našich životů se dá rozdělit na dva druhy akcí.
Ty, které uděláme, a ty, které nikoliv.”

 

Prof. Philip Zimbardo, profesor psychologie, Stanford University

Tak co? Jdem do toho spolu?

Chápu, že je někdy fakt těžké se k tomu pohybu dokopat. 

 

Zvlášť, když máme milion jiných povinností.

 

Ale vím, že když se to povede, díváme se na ně hned jiným pohledem.

 

A jde to snáze, když na to nejsem samy.

A někdy je fajn, když nás k tomu pohybu zkrátka někdo dokope.

 

 

Nabízím pomocnou ruku:-).

 

 

Pojď se mnou do akce, ukážu Ti jak se začít pravidelně hýbat a cítit se lépe.

 

 

A zabere to maximálně 15 minut.

 

 

TO TI SLIBUJI:-)

A kdo Tě bude celým kurzem provázet?

Mgr. Edita Strusková

Jsem Edita, měla jsem prsa v háji a snažím se mít tělo v cajku. Vyléčila jsem se z rakoviny prsu a věřím že velký podíl na tom měla moje fyzická kondice. Zkrátka, že jsem o své tělo uměla pečovat. 

Jako fyzioterapeutka pracuji s drobnými pauzami od roku 2008. Mým klienty byli převážně lidé po poranění míchy. Pracuji taktéž s lidmi s roztroušenou sklerózou. A zároveň se věnuji i lidem s "klasickými" bolestmi zad. A sem tam si odskočím na Zdravotně sociální fakultu JČU, kde učím budoucí studenty fyzioterapie. 

Také ráda běhám, uběhla jsem několik půlmaratonů. A miluju jógu, která je skvělým doplňkem k běhu. 

Mám doma tři malé děti, proto vím, že čas je velmi cenná komodita a cvičení delší než 20 min je často sci-fi. Ale taky vím, že i 15min denně je více, než 1hodina za dva týdny

Absolovovala jsem kurzy Spiral dynamik, metodu Ludmily Mojžíšové, kurz jógy s propojením do fyzioterapie a mnoho dalších odborných kurzů.

A co na to ty, které se mnou již cvičí? 

Kurz Tělo v zenu za 21 dní Ti ukáže cestu ke Tvému tělu. K tomu aby se cítilo lépe a nic ho nebolelo.

  • Uděláš velký krok k tomu, aby Tě tělo už nebolelo.
  • Budeš vědět, jak si pomoci, když bolet začne.
  • Dostaneš základ k tomu, začít běhat nebo cvičit v ještě náročnějších pozicích.
  • Pokud je tvým cílem shodit nějaké to kilo, věz že se to podaří, pokud se mnou půjdeš krok po kroku. A pokud náhodou ne, tak ti garantuji, že i přesto tvé tělo bude vypadat pevněji a o dost lépe.
  • A pokud poctivě odcvičíš všech 21 dnů uděláš první krok k tomu, vytvořit si zdravý návyk:-)

Neztrácej to nejcennější, svůj čas, hledáním toho co a jak máš cvičit!

Pojď se mnou a dostaneš vše na zlatém podnose:-)

A jak bude kurz probíhat prakticky?

Každý den dostaneš do své emailové schránky email, ve kterém bude odkaz na cvičební sestavu. 

🌈

Žádné složité hledání a přihlašování, klikneš a cvičíš.

🌈

A jako bonus dostaneš vždy jeden tip, co udělat pro ten daný den, aby ses cítila dobře.

🌈

Cvičit můžeš začít hned. Žádné čekání na začátek kurzu.

🌈

Pokud budeš během kurzu mít dotazy, budu pro tebe na emailu nebo ve FB skupině Tělo v cajku a moc ráda Ti na vše odpovím a poradím.

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.”

Seneca

Neodkládej to na zítřek, začni hned:-)

Cena kurzu je 2500

Nyní mám pro tebe předprodejovou cenu

⇓⇓⇓

⇒ Cena pro tebe ⇐

⇓⇓⇓⇓⇓

1200Kč

Nejčastější otázky

Kdy kurz začíná a kdy končí?

Kurz začíná momentem uhrazení faktury, kdy Ti přijde úvodní email a dalších 21 dnů budeš mít ve schránce vždy jednou sestavu a jeden tip pro tvé tělo v zenu

Kolik mi to zabere času?

Videa se cvičením jsou v rozsahu 9 - 15min.

Bude to mít efekt, když je to online?

Ano, stejně jako, kdyby to bylo offline. Jelikož vždy je to jen a jen na tobě. A pokud potřebuješ dohled, budeš mít mou plnou podporu v uzavřené FB skupině. A navíc ušetříš čas v podobě dojíždění někam. A můžeš cvičit kdykoliv během dne.

Není lepší docházet někam osobně?

Na rovinu říkám, pokud máš nějaký vážnější akutní problém, je dobré zajít k fyzioterapeutovi či lékaři osobně. Ale jinak? Ušetříš čas, peníze, můžeš si vybrat, kdy si to odcvičíš, můžeš cvičit o když si v karanténě. Osobní účast na živých lekcích má své nesporné výhody, uznávám. Ale nikdy se ti nepodaří je navštěvovat denně. A aby cvičení mělo dlouhodobě efekt, je třeba ho dělat denně. A koneckonců, můžeš to kombinovat.

JEŠTĚ

JE MOŽNÉ VSTOUPIT DO KURZU S TOUTO CENOU

 

TĚŠÍM SE NA TEBE!