Život za časů karantény

Takhle, v této době je těžké napsat článek, aniž by se člověk nedotkl téma karanténa a koronavirus…vím, že to je všude plno, připadám si jak v nějakém sci-fi nebo v blbém snu…spousta lidí si prochází úzkostmi a strachem a asi často ani ne z nákazy, ale z té nejistoty, které s sebou nese nedostatek ucelených informací a spousta zákazů, které jsou možná třeba, ale nejsou dostatečně vysvětlované.
 
Se mnou otřásl zákaz otců u porodu, no ale o tom psát nechci.
 
Před dvěmi a půl lety jsem si procházela úzkostmi a strachem, z návratu nemoci, z nejistoty co vlastně teď bude, když jsem vyléčená, ale podle doktorů už nebudu nikdy zdravá. Nakonec mi pomohla psychoterapie, která trvala intenzivně dva roky. A z těch dvou let teď můžu těžit.
 
Jsem schopna si pojmenovat, to co se ve mě děje a následně s tím nějak zacházet. Neříkám, že se mi to vždy daří a často se teď pozoruji, že sklouzávám k různým patologiím.
 
Neumím se zastavit a neustále něco dělám. Což je určitě dobré, ale je třeba, zvláště teď, respektovat své tělo.
  • Zastavit se, zamyslet se nad sebou, nad svým životem…a kdo to umí, může si zameditovat…no zkrátka to co doporučuje každy face a instakouč:-) A co já nemůžu už ani vidět…Nicméně, funguje to 😀
  • Zkusit si zjistit informace, i když to je v této době, dost ošemetné, protože jich je milion a je těžké se zorientovat v tom, co je platí a co ne.

Takže jinak, raději nic nečíst a uvědomit si, z čeho mám největší strach a s tím pracovat a hledat řešení.

  • Je to nákaza? Ok, udělám vše pro to, abych se nenakazila. Pokud nemusím do práce, mám skoro vyhráno – nakupovat chodit minimálně, jen na velké nákupy, vždy na sobe roušku, nákrčník, brýle, rukavice, držet si od lidí odstup a doma vše vyprat nebo vyhodit a pokud to chcete pojistit, tak se i osprchovat. To samé vyžadovat i od partnera, který do práce musí. A co je nejdůležitější, dopovat se vitamíny, hodně spát a dělat věci, které nám dělají dobře a navozují vnitřní klid.
  • Je to nejistota? Udělejte si plán, finanční, volnočasový, krizový. Buďte připraveni na vše
  • Že to nedám tak dlouho zavřená doma s dětmi? No, opět plán na každý den, vyžadovat plnění a věřím, že to zvládnem. A když je nejhůř internet a televize naštěstí stále funguje.
Já jsem se rozhodla (až teda vybalím všechny krabice a trochu nás tady zabydlím)
  • že se konečně naučím vařit (a teda měla bych se asi první naučit nakupovat do zásoby, které jsem udělala ve středu a pomalu je to všechno sežrané) a péct
  • udělám pořádek ve fotkách
  • vytřídím oblečení pro děti
  • a hlavně psychicky se naladím na porod 😀
 
Tak držím palce a pamatujte, z každé krize vycházíme silnější!
Prodělala jsem rakovinu prsu a během léčby jsem si začala psát blog. Zpočátku jsem netušila co mě čeká, co se mnou bude a hlavně zda to zvládnu. Jelikož jsem těžko hledala informace a každé zadání slova rakovina do googlu mou psychiku poslalo dolů, rozhodla jsem se, že pomůžu ženám, které jsou ve stejné situaci. Můj příběh si můžete přečíst zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů